Castell zabezpečuje servisní operace na vlacích Bombardier

eshop Nakupte v našem
eshopu Systemotronic

Systém pro řízené povolení přístupu (tzv. systém chyceného klíče) zhotovený na míru chrání pracovníky bezpečným odpojením od zdroje napájení

Castell, specialista na průmyslové zabezpečení, dodal systém pro řízené povolení přístupu (tzv. systém chyceného klíče) zhotovený na zakázku pro Bombardier Transportation, aby zabezpečil servisní práce ve vlacích ELECTROSTAR při napájení z podpůrných zdrojů napětí. Bezpečnostní systém je určen pro všechny vlaky Bombardier ELECTROSTAR, vyrobené pro Southern Railways, South Eastern Trains a c2c.

„Castell dodává systém chyceného klíče pro Bombardier už 15 let,” říká Guy Heywood, komoditní nákupčí v Bombardier Transportation. „Pro tento projekt jsme vybrali Castell, protože jsme potřebovali vysoce kvalitní technické řešení, které splňuje specifické požadavky za odpovídající cenu.”

Každý bezpečnostní systém se skládá ze zámku uzemnění sběrače proudu a ze zámku zásuvky podpůrného zdroje, které jsou namontovány na vagónu.

Před připojením servisního kabelu podpůrného zdroje napájení do zásuvky na vagónu, musí být všechny zámky uzemnění sběrače proudu přepnuty z polohy "normální" do polohy "podpůrný zdroj". Tato akce uvolní klíč Castell ze zámku uzemnění sběrače proudu (klíč je uvězněn v pasti, dokud je přepínač v poloze "normální"), který je následně vložen do zámku zásuvky pro podpůrný zdroj. Stejně jako všechny klíče od ostatních zámků uzemnění sběračů proudů. Až pak může být zasunut servisní kabel podpůrného zdroje napájení. Klíče nelze vyjmout, dokud není kabel odpojen, čímž se zajistí bezpečnost provozu.

  1. Podpůrný zdroj – elektrický zdroj určený k napájení vlaků uvnitř vlakového depa, který dodává energii pro pomocné obvody a umožňuje bateriím zůstat nabité.

  2. Sběrač proudu - zařízení používané k přenosu elektrického proudu z napájecí kolejnice, vedoucí podél nebo mezi kolejemi, určené k napájení elektrických vlaků.

Profil společnosti:
Společnost Castell byla založena v roce 1922 a vyrábí nejširší nabídku průmyslových bezpečnostních systémů chyceného klíče. Výrobky společnosti jsou určeny k ochraně personálu pracujícího s nebezpečnými stroji nebo v nebezpečném prostředí, jsou robustní, odolné a vhodné pro nejtěžší využití. Jsou vyrobeny z různých materiálů včetně nerezové oceli, proto skvěle fungují i v prašném, korozním a agresívním prostředí. Všechny výrobky splňují evropské bezpečnostní normy.