Castell Safety

Castell Safety International stál u zrodu tzv. systému chyceného klíče (Trapped key interlocking) od roku 1922. Tehdy jeho zakladatel James Harry Castell navrhl první zámkové systémy na ochranu osob a majetku v průběhu elektrifikace Londýna.

Jean Mueller LogoDnes firma Castell navrhuje a vyrábí světově nejširší škálu systémů pro průmyslové bezpečnostní blokování s cílem zajistit bezpečnost v průmyslu po celém světě.

Zabezpečovací systémy a zámky firmy Castell jsou navrženy tak, aby byly robustní a odolné. Jsou prověřené ve všech typech provozních prostředí, a splňují tak i náročné požadavky zákazníků. Především jsou určeny k ochraně personálu a majetku, kde je riziko úrazu, či škody vysoké.

Castell vedle standardního sortimentu uvedeného v katalogu nabízí také řešení šitá zákazníkům na míru, k čemuž využívá svůj vlastní konstrukční tým.

Přístup firmy Castell k práci se zákazníky je hluboce zakořeněn v chápání problému s bezpečností v moderních průmyslových prostředích. Uvědomování si, jak bezpečnost ovlivňuje samotný provoz, je důležitým krokem k vytváření systémů, které poskytují rychlý a bezpečný přístup při současném zachování efektivity a výkonu.

Systém pro řízené povolení přístupu (Trapped key interlocking) zajišťuje, že je postupováno dle stanoveného procesu a ten nemůže být nikterak obcházen, či jinak zkrácen. Řízený přenos klíče zaručuje, že všude tam, kde se personál pohybuje, buď při spouštění zařízení či jeho vypínání, si může být jist, že je v bezpečí.

K zajištění bezpečnosti vedou při navrhování klíčové pasti tři jednoduché kroky:

  1. co je potřeba izolovat/odpojit
  2. kolik přístupových bodů je potřeba zajistit
  3. jaký typ přístupu je požadován.

První klíč se použije ke spuštění procesu a zůstane uvězněn v pasti, zatímco stroj běží. Jediný možný způsob, jak vyjmout klíč, je izolovat nebezpečí – vypnout zařízení. Tento klíč se pak použije pro přístup k nebezpečné oblasti a zůstane stále v pasti, dokud je brána nebo dveře otevřeny. Klíč lze zpětně vyjmout, až když je brána nebo dveře zavřené. Tímto způsobem je klíč buďto v pasti, když je stroj v chodu a přístup není umožněn, nebo je klíč v pasti, zatímco je přístup povolen a stroj nelze spustit.

Výhody Castell Safety:

  • odborné znalosti v oblasti poskytování nejlepšího možného systému pro řízené povolení přístupu
  • 90 let zkušeností v ochraně lidí a majetku v průmyslu
  • vysoce kvalitní inovativní výrobky
  • systém řízení jakosti ISO 9001: 2008
  • nejširší sortiment odolných a spolehlivých klíčových pastí na celém světě
  • schopnost vytvářet řešení šitá na míru, která splňují požadavky na vaše specifické aplikace

Zobrazit systém chyceného klíče Castell Safety v eshopu. V případě potřeby Vám vybrané položky z našeho skladu zapůjčíme k vyzkoušení. Pokud požadujete velmi krátké dodací lhůty, zajistíme pro Vás rezervaci požadovaných komponentů v našem skladu.